HSK

Smil

Vi holder vinterferie i uge 7

Udgivet 11. februar 2016 Skrevet af i Svømning
Vurder denne artikel
(0 vurderinger)

Vinterferie er over os og klubbens svømmeskole har derfor ingen undervisning i hele uge 7.
vinterferie
Klubbens administration holder ligeledes lukket i uge 7. Vi er tilbage på telefoner og mail fra mandag den 22. februar 2016.

Vinterferie

Uge 7 er der vinterferie på alle i svømmehold i klubbens svømmeskole - børn som voksne. Men husk, at hvis I har undervisning i weekenden, så er der stadig undervisning lørdag den 13. og søndag d. 14. februar. Bemærk, at er du på fx på et konkurrence-, vandpolo-, synkro- eller mastershold, så er det trænernes beskeder om ferietræning der gælder. 
Tjek også vores ferieplan.

Forældreuge
Uge 8 er forældre velkomne i svømmehallerne. Vi vil gerne give jer muligheden for, at I kan se hvor dygtige jeres børn allerede er blevet i svømmebassinerne. De efterfølgende uger vil vi gerne have jeres børns fulde opmærksomhed helt alene. Det betyder, at I ikke kan vente inde i svømmehallerne, mens der undervises. 
Læs mere om forældrepolitik og se de øvrige forældreuger

Rigtig god vinterferie

Sponsorer

AB Bank logo rgb 2 til web

tcph webstottelogo rgb

Tilmeld nyhedsbrev

Få nyheder fra Hovedstadens Svømmeklub - tilmeld dig her

Se svømmehaller i KBH

gi40 kort

Kontakt

Hovedstadens Svømmeklub
Damsøbadet
Sønderjyllands Allé
2000 Frederiksberg
Tlf.: 3871 0940